Jak správně používat brousky na broušení nožů a dosáhnout dokonalé ostrosti


Úvod

Broušení nožů je umění, které vyžaduje trpělivost a zkušenosti. Pokud chcete dosáhnout dokonalé ostrosti svých nožů, musíte vědět, jak správně používat brousky. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Typy brousků

Existují dva základní typy brousků – diamantové a kameny. Diamantové brousky jsou vhodné pro hrubé broušení, zatímco kameny jsou vhodné pro jemné broušení. Pokud máte nový nůž, měli byste začít s hrubým broušením na diamantovém brousku.

Jak používat diamantový brousek

Nejdříve si připravte brousek a nůž. Diamantový brousek by měl být položen na stabilním povrchu. Poté nůž položte na brousek pod úhlem 20 stupňů a začněte brousit. Pokud máte nůž s hladkým ostřím, broušte ho pouze jedním směrem. Pokud máte nůž s vroubkovaným ostřím, broušte ho oběma směry.

Jak používat kámen

Nejdříve si připravte kámen a nůž. Kámen by měl být namočen v teplé vodě po dobu 5-10 minut. Poté nůž položte na kámen pod úhlem 20 stupňů a začněte brousit. Pokud máte nůž s hladkým ostřím, broušte ho pouze jedním směrem. Pokud máte nůž s vroubkovaným ostřím, broušte ho oběma směry.

Závěr

Broušení nožů není snadné, ale s trochou trpělivosti a zkušeností se můžete stát mistrem v této oblasti. Pokud budete dodržovat správnou techniku a používat správné brousky, dosáhnete dokonalé ostrosti svých nožů. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat odborníků na nože nebo navštivte náš web www.nabytekted.cz.