Perfektní steaková pánvička pro dokonalý grilovaný kousek masa

Grilování je umění, které si získalo srdce mnoha lidí. Nic nezahání hlad a nevzbuzuje chuť na jídlo více než dokonalý kousek masa grilovaný na otevřeném ohni. Ale co když nemáte možnost grilovat venku? Nezoufejte, stačí vám perfektní steaková pánvička a můžete si užít dokonalý steak i v pohodlí vaší kuchyně.

Co je to steaková pánvička?

Steaková pánvička je speciální pánvička, která je navržena tak, aby dokázala udržet vysokou teplotu a zároveň rovnoměrně rozložit teplo po celé ploše pánvičky. Díky tomu je ideální pro grilování steaků a dalších kousků masa.

Je důležité vybrat si kvalitní steakovou pánvičku, která vám umožní připravit dokonalý kousek masa. Existuje mnoho druhů pánviček na trhu, ale ne všechny jsou vhodné pro grilování steaků. Nejlepší jsou pánvičky z litiny nebo nerezové oceli, které jsou odolné a udržují vysokou teplotu.

Jak připravit steak na steakové pánvičce?

Nejdůležitější je vybrat si kvalitní kus masa. Ideální jsou kousky s vysokým obsahem tuku, který se během grilování rozpouští a dodává masu dokonalou chuť a šťavnatost.

Před grilováním nechte maso přijít na pokojovou teplotu a osolte ho z obou stran. Poté rozehřejte pánvičku na vysokou teplotu a přidejte trochu oleje. Položte steak na pánvičku a nechte ho grilovat bez pohybu po dobu 2-3 minut. Poté ho otočte a grilujte další 2-3 minuty. Pokud chcete steak více propečený, nechte ho grilovat déle, ale nezapomeňte, že příliš dlouhé grilování může způsobit ztrátu šťavnatosti a chuťovou degradaci masa.

Jak servírovat steak?

Steak je nejlepší servírovat horký. Nechte ho po grilování odpočinout na talíři po dobu 5 minut, aby se šťávy rovnoměrně rozložily po celém kusu masa.

Podávejte steak s přílohou podle vašeho gusta. Nejlepší jsou pečené brambory, zelenina nebo salát. Pokud chcete steak ještě vylepšit, můžete ho před podáváním posypat čerstvými bylinkami nebo přidat omáčku.

Isolund nabízí širokou škálu kvalitních steakových pánviček a dalších produktů pro grilování. Vyberte si ten správný nástroj pro dokonalý steakový zážitek.